Northland Cup 2002 MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA BOULDERING

V sobotu 29.6.2002 sa uskutočnili v Žiline na Hlinkovom námestí­ majstrovstvá Slovenska v športovom lezení­ v boulderingu. Za bohatej účasti pretekárov zo Slovenska, Poľska a Čiech sa na dvoch stenách postavených hlavným organizátorom, EXTREM klubom Žilina, priamo v centre mesta predstavilo medzi mužmi 48 pretekárov a medzi ženami 8 pretekárok. Diváckym magnetom bol Tomasz Oleksy z Poľska, ktorý patrí­ v boulderingu k svetovej triede. Medzi jeho najväčšie úspechy patrí 3.miesto na Majstrovstvách sveta v lezení­ na rýchlosť v roku 2001 vo Švajčiarskom Winterthure a 2.miesto v boulderingu na súťaži ROCK Masters v roku 2001 v talianskom Arcu.
V mužskej kategórii nakoniec zvíťazil, po výbornom výkone vo finále, Jirous Přibil (BB Klan, Ocún, A9, RP). Na druhom mieste sa umiestnil už spomí­naný Tomasz Oleksy z Poľska a tretí­, najlepší z našich, skončil Andrej Chrastina (Sokol Žilina, BB Klan, Ocún, A9). Ale z našich pretekárov sa umiestnili na 4. mieste – Peter Doležaj (Bocianik Banská Bystrica) a za ní­m Ondrej Švub (Bocianik Banská Bystrica).
V ženskej kategórii si to už tradične medzi sebou rozdali sestry Čintalové, medzi ktoré sa však po výbornom výkone vklienila Miša Drlí­ková (Havířov). Zvíťazila teda Katka Čintalová (Š KMK Modra), pred Mišou Drlí­kovou a Zuzkou Čintalovou (ŠKMK Modra).
Prí­jemným spestrení­m popoludnia aj daľšieho programu boli preteky v skokoch. Medzi mužmi zvíťazil Tomasz Oleksy a medzi Ženami dosiahla double víťazstvom aj v tejto disciplí­ne Katka Šintalová.
Celé športové podujatie sa vydarilo, za čo patrí­ vďaka sponzorom NORTHLAND professional, Alpha sport Žilina, ALGIDA, PKB, Živo a ANATOMIC, organizátorom EXTREM klub Žilina a SHS IAMES a v neposlednej rade i všetkým prí­tomným divákom.