Lezecká stena K2 Žilina

Lezecká stena K2 Žilina

V marci 2018 sa nám podarilo otvoriť brány žilinskej K2. Lezecká stena K2 Žilina umožňuje lezenie naozaj pre všetkých. Nájdete prehľadne označené krátke cesty pre deti, jednoduché cesty v kolmici a na položených profiloch pre začiatočníkov až po náročné cesty v previsoch pre trénovaných lezcov. Lezecké cesty sú pravidelne obmieňané vo viac ako 80 lezeckých líniách a ponúkajú veľkú variabilitu lezenia.

Počas priaznivého počasia je sprístupnené outdoor lezenie, kde sa nachádza 17 metrový profil s mierne previsnutým sklonom. Výborný na vytrvalosť!

Na stene máme k dispozícii niekoľko samoistov. Výborné sú pre začiatočníkov, ktorých spolulezci si možno ešte netrúfajú istiť alebo pre lezcov – samotárov. Avšak ak ste na ňom ešte neliezli, poproste náš personál o inštruktáž.

 

Parametre Lezecká stena K2 Žilina
Celková plocha
+/-1550m2
IndoorOutdoor
PlochaMax. VýškaPlochaMax. Výška
+/-1300m215m+/-250m217m

 

Bouldering

 

Parametre bouldrových lezeckých stien
Celková plocha
+/-180m2
Indoor
SklonMax. VýškaPlochaMOONBOARD
VýškaŠírkaSklon
45°4,5m+/-30m23,15m2,44m40°
Outdoor
PlochaVýškaŠírka
+/-55m24,5m30m

 

Bouldristi si určite perfektne zalezú na novej outdoorovej bouldrovke s riadnymi pretekárskymi parametrami. Päť rôznych profilov tvoria šírku 30m a výšku 4,5m. Stena je pred dažďom zakrytá plachtou.

Avšak, ak by náhodou tanky padali k dispozícii je ešte 45-ka bohatá na chyty a štruktúry a vedľa nej veľmi populárny moonboard s LED svetielkami, ktoré podsvieťuje konkrétny boulder. A ak nepoznáte aplikáciu, tak ju určite sťahujte. Dopadisko je samozrejme zabezpečené žinenkami pre maximálnu bezpečnosť.

Pre deti

Na poschodí je pre deti menšia detská lezecká sekciá s krátkymi, kolmými alebo položenými príjemnými cestami a natiahnutými fixnými lanami. Na prízemí, na dohľad od kaviarne, je situovaný detský kútik s malou lezeckou stienkou.

 

© 2018 Projekt a dizajn lezeckej steny – Anatomic | © 2018 Stavba a konštrukcia steny – Techwood

Indoor climbing wall K2 - Bratislava
Lezecká stena K2 – Bratislava
Prev
Lezecká stena Optima Košice
Next