Lezecká stena K2 Žilina

Lezecká stena K2 Žilina

V marci 2018 sa nám podarilo otvoriť brány žilinskej K2. Veľká stena na lezenie s lanom má spolu 1400m2 vrátane vonkajšej steny. Maximálna výška steny je 15m, a tá sa nachádza v prvej časti. Súčasťou steny je aj bouldrová časť, detská stena, kaviareň a požičovňa.

 

 

Parametre steny
Lezecká plocha 1400m2
Bouldrová stena 100m2
Max. výška 15m

 

Na stene je pripravených viac ako 80 lezeckých línni rôznych obtiažností na kratších, dlhších, kolmých, mierne previsnutých, previsnutých a položených profiloch. Každá z ciest je klasifikovaná a farebne označená. Cesty v profiloch sú pravidelne obmieňané a ponúkajú veľkú variabilitu lezenia. Maximálna výška steny je 15m.

Súčasťou steny sú aj dva bouldrové profily so sklonom 45° a 50°. Je tu dostatočné množstvo chytov na možný tréning boulderigu, prípadne aj tréningové jednotky vytrvalosti. Dopadisko je zabezpečené žinenkami pre maximálnu bezpečnosť.

Pre našich najmenších sú pripravené kratšie príjemné profily s natiahnutými fixnými lanami, kde si Vaše ratolesti môžu okúsiť čaro tohto zaujímavého športu.

Kaviareň Vám poskytne príjemný base camp pred lezením, tréningom. V priebehu tréningu je možné využiť ponuku športových doplnkov v podobe pred-tréningových, ako aj po-tréningových nápojov.

Požičovňa lezeckého materiálu – laná, sedacie úväzy, lezecká obuv, istiace pomôcky, to všetko nájdete v požičovni.

Indoor climbing wall K2 Bratislava | Anatomic.sk
Lezecká stena K2 – Bratislava
Prev
Lezecká stena Optima Košice
Next
Lezecká stena Optima Košice | Anatomic.sk