Projekt rotačnej lezeckej steny

Projekt rotačnej lezeckej steny

Projekt rotačnej lezeckej steny

Niektorí z vás si určite všimli „mašinku“, ktorá sa nachádza už rok v bratislavskej K2. Ide o projekt rotačnej lezeckej steny – lezeckého trenažéra, ktorý vyvíjame v spolupráci s našim kolegom Michalom Viskupom. Jednoduchý stroj funguje na princípe nekonečného lezeckého pásu s možnosťou nastavenia rýchlosti lezenia a sklonu steny od položeného profilu +5° až do previsnutého profilu -25°.

Myšlienka na projekt ROTOSTENA sa zrodila približne pred 2 rokmi, a odvtedy pracujeme na všetkých možných technických detailoch, dizajne, a hlavne bezpečnosti. Stroj, ktorý ste si už mohli vyskúšať v Bratislave je prototyp. Pri jeho konštruovaní sme sa veľa naučili a aj vďaka vám a mnohým vašim pripomienkam nám poskytol výborný základ pre vývoj finálneho dizajnu a funkcií rotosteny.

Parametre Rotosteny

Šírka lezeckej plochy2 metre
Výška lezeckej plochy2,9 metrov

Po uvedení do prevádzky prvej rotosteny sme špekulovali až do prehriatia mozgov. Rozhodli sme sa pre výrazné konštrukčné zmeny v oblasti zjednodušenia ovládania a bezpečnosti. Viac neprezradíme, nechajte sa prekvapiť. Ak všetko pôjde podľa plánu, začiatkom roku 2017 by mal svetlo sveta uzrieť prvý nový kus.

Projekt rotačnej lezeckej steny

Rozhodli sme sa uvoľniť novému stroju miesto a preto ponúkame prototyp umiestnený na lezeckej stene v Bratislave na predaj. Začiatkom jesene dostal novú povrchovú úpravu a v pláne je ešte kompletná generálka. Napájaný je štandardne do elektrickej siete 230V. V prípade záujmu o túto rotostenu volajte 0905 838 074 alebo píšte na info@anatomic.sk.