Anatomic

Novinky na lezeckých chytoch a štruktúrach

Lezecké chyty

V lete 2018 sme vyradili všetky staré modely chytov. Pri nových modeloch sme výrazne zjednodušil tvarové riešenie chytov – chyty sú oblejšie, bez ostrých hrán, odstránili sme zbytočnú „výzdobu“.


Detská sadaVyplýva z toho príjemnejšie lezenie, jednoduchšie stavanie ciest a lepšie využitie na pretekoch (chyty majú v zásade len jednu možnosť chytania a nie sú diskriminačné). Upravili sme aj povrch – celkovo je málinko drsnejší. Povrch regulujeme aj v rámci chytu – na veľkých oblých častiach je hrubší, na menších hranách jemnejší. Drsnosť je častokrát otázkou vkusu, ale hladšie chyty sa určite horšie čistili.

Vylepšené otvoryMalou zmenou prešli aj kotviace otvory – hlavná imbusová skrutka presne lícuje s povrchom chytu, nevzniká priehlbina, za ktorú by sa dal chyt chytať. Samorezkové otvory sú teraz kolmé na plášť lezeckej steny, nie na povrch chytu (všade tam, kde to bolo možné). Začali sme aj experimenty s duálnym povrchom – v ponuke už niekoľko takýchto chytov máme.

Dulany povrchNové sú aj sady „detských chytov” - opäť zjednodušenie, žiadne zvieratká a nevhodné tvary, snažili sme sa rešpektovať anatómiu detskej ruky. Chyty sú objemovo menšie (lacnejšie), ale sú dostatočne veľké na to, aby ich deti udržali.

Zároveň sme prepracovali postup výroby foriem, takže ich budeme môcť rýchlejšie meniť. Forma vydrží len obmedzený počet cyklov, častejšie menenie sa pozitívne odrazí na kvalite povrchu.


Drevené štruktúry


Zmenou prešli aj drevené štruktúry – okrem nových tvarov sme upravili technické riešenie. Pridaním vlepených lamiel sme vylepšili pevnosť spojov, do kotviacich otvorov sú pridané kovové vložky, používame najkvalitnejšie narážacie matice na trhu.

 Drevené lamelyDrevené lamelyDrevené lamely

Po dlhých experimentoch sme vyladili povrchovú úpravu a do ponuky sme zaradili duálnu textúru - tam sa nám povrch naozaj podaril. Štruktúry majú náter aj zo zadnej strany – zvyšuje to ich životnosť a odolnosť pri čistení.

Duálny povrch na lezeckých štruktúrach

Home   |   Lezecké chyty   |   Lezecké stěny   |   Pronájem stěny   |   Renovace lezeckých stěn   |   Závody v lezení   |   Lezecká stěna K2 Žilina   |   Kontakt