Projekt ROTOSTENA

Home  /  Horolezecké steny  /  Projekt ROTOSTENA

november 11, 2016      Komentáre vypnuté na Projekt ROTOSTENA

Niektorí z vás si určite všimli „mašinku“, ktorá sa nachádza už rok v bratislavskej K2. Ide o projekt lezeckého trenažéra, ktorý vyvíjame v spolupráci s našim kolegom Michalom Viskupom. Jednoduchý stroj funguje na princípe nekonečného lezeckého pásu s možnosťou nastavenia rýchlosti lezenia a sklonu steny od položeného profilu +5° až do previsnutého profilu -25°.

 

rotating-climbing-wall-anatomic

 

Myšlienka na projekt ROTOSTENA sa zrodila približne pred 2 rokmi, a odvtedy pracujeme na všetkých možných technických detailoch, dizajne, a hlavne bezpečnosti. Stroj, ktorý ste si už mohli vyskúšať v Bratislave je prototyp. Pri jeho konštruovaní sme sa veľa naučili a aj vďaka vám a mnohým vašim pripomienkam nám poskytol výborný základ pre vývoj finálneho dizajnu a funkcií rotosteny.

 

Parametre Rotosteny

Šírka lezeckej plochy 2 metre
Výška lezeckej plochy 2,9 metrov

Po uvedení do prevádzky prvej rotosteny sme špekulovali až do prehriatia mozgov. Rozhodli sme sa pre výrazné konštrukčné zmeny v oblasti zjednodušenia ovládania a bezpečnosti. Viac neprezradíme, nechajte sa prekvapiť. Ak všetko pôjde podľa plánu, začiatkom roku 2017 by mal svetlo sveta uzrieť prvý nový kus.


projekt Rotostena | Horolezecké steny, lezecké chyty Anatomic

projekt Rotostena | Horolezecké steny, lezecké chyty Anatomic

Rozhodli sme sa uvoľniť novému stroju miesto a preto ponúkame prototyp umiestnený v Bratislave na predaj. Začiatkom jesene dostal novú povrchovú úpravu a v pláne je ešte kompletná generálka. Napájaný je štandardne do elektrickej siete 230V. V prípade záujmu o túto rotostenu volajte 0905 838 074 alebo píšte na info@anatomic.sk.

projekt Rotostena | Horolezecké steny, lezecké chyty Anatomic

Comments are closed.